W czerwcu zrób #cośnowegoRozmawialiśmy jakiś czas temu o tym, jak wygląda życie ludzi. Obserwując naszą codzienność zauważyliśmy, są jesteśmy bardzo przywiązani do swoich przyzwyczajeń. Dni przeżywamy podobnie, często według podobnego schematu - nie lubimy zmian. Każdy dzień upływa nam, z grubsza rzecz ujmując, na robieniu cały czas tego samego. Chyba tak to jest, że po prostu niechętnie podchodzimy do wszelkich nowości. Zróbmy prosty test, który pokaże, jak się sprawy mają w Twoim życiu :)

Jaka byłaby Twoja odpowiedź, jakbyśmy zadali Ci pytanie: czy zrobiłaś/eś dziś coś nowego? Nie mówimy tutaj o żadnej wielkiej rzeczy, chodzi nam o jakąś niewielką zmianę. Pamiętasz w ogóle, kiedy ostatnio zrobiłaś/eś coś po raz pierwszy w życiu?

Żyjemy w pewnej stagnacji dnia codziennego, którą, jak się okazuję, nie tak łatwo przezwyciężyć. Ciężko jest nam zrezygnować z tego, co jest nam dobrze znane i spróbować czegoś nowego. W pojedynkę na pewno jest ciężko przezwyciężyć rutynę. Brakuje nam często bodźca, który pchnąłby nas w kierunku zmiany.

Wpadliśmy więc na pomysł, żeby połączyć siły i wspólnie spróbować urozmaicić sobie życie. Według nas nadszedł idealny czas ku temu, aby powiedzieć dość monotonii, z którą spotykamy się na co dzień! Co Ty na to, żeby zaszaleć i w przeciągu 30 dni odkryć czar robienia nowych rzeczy ze wszystkimi pozytywami, jakie ze sobą niesie. Spróbować wprowadzić do swojego życia odrobinę inności dodając przy tym szczyptę radości. Wpuścić przyjemne świeże powietrze do, po części zamkniętego, świata, które na pewno wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Poddać się magii chwili. Dać się zaskoczyć i cieszyć się wszystkim tym, co przyniosą nam świeże doświadczenia. 

Mówiąc o zmianach wcale nie mamy na myśli nie wiadomo jak dużych i znaczących przemian. W naszej akcji nie chodzi bowiem o jakieś kolosalne zmiany, które odwrócą nasze życie do góry nogami. Chcemy się cieszyć z małych ciekawych rzeczy, podjęcie których nie będzie się wiązało z dużym nakładem sił. Nie wykluczamy jednak próby wprowadzenia do swojego życia przemian większego kalibru. Może zdobędziemy się na coś szalonego – czas pokaże :) A może zaszalejemy i pójdziemy krok dalej. Może, biorąc byka za rogi, przy odrobinie szczęścia i samozaparcia, spróbujemy zrealizować jakieś ze swoich pomysłów i planów. Może najwyższa pora, żeby w końcu powiedzieć „tak” swoim planom i marzeniom, które zawsze odkładaliśmy na „potem”?

Nasz pomysł jest bardzo prosty – w miesiącu czerwcu chcemy robić rzeczy, których nigdy wcześniej nie dane nam było spróbować. Mamy postanowienie, żeby przez 30 dni, każdego dnia, uskutecznić jakąś większą czy mniejszą zmianę. Dla jasności - angażując się w naszą akcję absolutnie nie musisz próbować czegoś nowego każdego dnia – sukcesem będzie, kiedy w przeciągu całego miesiąca spróbujesz tego chociaż raz. Już jedna zmiana wystarczy, żeby stać się bohaterem, który walczy z monotonią swojego życia! To jak - podejmujesz się wyzwania i przyłączasz się do naszej akcji?

Wrażeniami z wprowadzania tych wszystkich innowacji, pomysłami i doświadczeniami chcemy się dzielić na grupie na Facebooku: W czerwcu zrób #cośnowego. Zachęcamy Cię do dzielenia się swoimi doświadczeniami w tym wydarzeniu, dodatkowo używając hasztagu #cośnowego. Chcemy połączyć siły. Wspólnie spróbować uwolnić się z więzów swoich przyzwyczajeń i urozmaicić sobie życie. Razem na pewno raźniej będzie motywować się do działania i zarażać się pozytywną energią! Dzielmy się radością!

Co trzeba zrobić, żeby zacząć robić nowe rzeczy? Recepta na to wydaje się bardzo prosta - trzeba znaleźć chęci i po prostu zacząć. Mamy nadzieję, że nasza akcja będzie dla Ciebie bodźcem, żeby właśnie w tym momencie zacząć, no bo…na co czekać?

Pamiętaj – już jedna mała zmiana może się okazać sukcesem w Waszym życiu. Co Ci szkodzi spróbować? Co możesz stracić? W sumie to…nic. A zyskać może naprawdę sporo!

Co nam z tego wszystkiego wyjdzie? Czas pokaże :) Wiemy na pewno, że w trakcie całej tej akcji zamierzamy czerpać wiele radochy, a właśnie o dobrą zabawę w tym wszystkim chodzi.

Gotowi na nowe? Gotowi na zmiany? Pora zaszaleć! Trzy, dwa, jeden… STARTUJEMY! 

Na zachętę dołączamy zdjęcia, które zostały zrobione podczas naszego zeszłorocznego "pierwszego razu" w Alpach Julijskich.


Jesteśmy Dorotka, Gucio i Dyzio - trójka przyjaciół z Krakowa. Miasto to jest naszym domem i znamy wszystkie jego sekrety. Częścią z nich chcielibyśmy się z Wami podzielić. Często jednak wyjeżdżamy z Krakowa, bo kochamy podróże – te bliższe i dalsze, uwielbiamy wędrować, poznając nowe miejsca. Blog ten powstał z pasji do podróżowania. Mamy nadzieję, że zarówno starsi, jak i młodsi, znajdą tu coś dla siebie. Zapraszamy do wspólnych podróży! Dorotka, Gucio i Dyzio

0 komentarze: