O ZABAWCE

 

Dawno, dawno temu, w Krakowie w jamie pod zamkiem mieszkał Smok Wawelski. Był postrachem całej okolicy, ponieważ pożerał owce i krowy. Wielu śmiałków próbowało smoka zabić, jednak nikomu się ta sztuka nie udawała. Dopiero młody chłopak, zwany Szewczykiem Dratewką, podstępem pokonał bestię i został bohaterem miasta, a pamięć o jego czynie jest żywa po dziś dzień.

Na pamiątkę tego wydarzenia postawiono pomnik Smoka Wawelskiego, który strzeże wejścia do jamy, a jego dawne lokum zamieszkujemy my – Dorotka, Gucio i Dyzio. Bardzo lubimy spacery po Krakowie, w trakcie których odkrywamy wiele pięknych zakamarków. Interesujemy się historią miasta i znamy coraz więcej jego sekretów. Kraków jest naszym domem i jest dla nas bardzo ważny, ale często z niego wyjeżdżamy, ponieważ kochamy podróże - te bliższe, jak i te dalsze. Najbardziej jednak na świecie uwielbiamy górskie wędrówki, bez których nie wyobrażamy sobie życia.

Blog ten powstał z pasji do podróżowania. Chcielibyśmy podzielić się z Wami częścią wrażeń ze spacerów po Krakowie i podróży, zarówno bliższych, jak i dalszych. Mamy nadzieję, że zarówno starsi, jak i młodsi, znajdą tu coś dla siebie. Jeżeli nasze podróże Wam się spodobają, będzie nam niezmiernie miło. Jeżeli kogoś uda nam się zainspirować do odwiedzenia pokazywanych na tym blogu miejsc, będziemy przeszczęśliwi.

Zachęcamy do komentowania oraz dzielenia się wrażeniami z Waszych wyjazdów. 

Zapraszamy do wspólnych podróży!

Dorotka, Gucio i Dyzio

0 komentarze: